Láska a nie nenávisť. Aj preto Za mňa nehovoria.

Iniciatíva „Za mňa nehovoria“ si kladie za cieľ odlíšiť tých, ktorí sú často v mlčiacej väčšine od tých, ktorí sú v ukričanej menšine. Hovoríme o kresťanoch v našej spoločnosti. V súčasnosti je opäť niektorými ľuďmi, stranami a hnutiami používané heslo „Za Boha a za národ“ a je zneužívané na ich propagandu. Rovnako ako to bolo s týmto mobilizačným heslom, ktoré vzniklo v prostredí HSĽS v 20tych rokoch minulého storočia a bolo masívne zneužívané propagandou počas vojnového Slovenského štátu.
Čítaj ďalej o Láska a nie nenávisť. Aj preto Za mňa nehovoria. »

O zopár dní tu máme komunálne voľby - prečo ísť voliť?

O pár dní tu máme voľby do orgánov samospráv obcí. Prinášame krátky leták, ktorý rekapituluje prečo ísť voliť a ako si vyberať. A platí to tak vo "veľkej" politike, ako aj v politike komunálnej. Samosprávy totiž rozhodujú o mnohých veciach, ktoré priamo ovplyvňujú chod naších miest a obcí.
Čítaj ďalej o O zopár dní tu máme komunálne voľby - prečo ísť voliť? »

Slovensko tak vzdialené Európe...

Prečo ísť voliť 24. mája? Naozaj nám je Brusel tak vzdialený, že nám je jedno kto nás tam zastupuje? Vyberajme si správne.
Čítaj ďalej o Slovensko tak vzdialené Európe... »

Ad de Bruin: V týchto voľbách rozhodujeme aj o deľbe moci

Koho by som mal voliť? Sú prezidentské voľby v roku 2014 iné, ako tomu bývalo v minulosti? Je tentokrát v stávke viac? Áno sú, ide o súboj medzi systémom republiky, ktorá je založená na deľbe, kontrole moci a medzi oligarchiou. A my sa môžeme rozhodnúť.
Čítaj ďalej o Ad de Bruin: V týchto voľbách rozhodujeme aj o deľbe moci »

7 vrchov a prezidentské voľby

Vláda, prezident, parlament, samosprávy, Európsky parlament, ale aj súdy, tí všetci sú tu na to, aby slúžili. Aby slúžili ľuďom, ktorí ich zvolili. Ako na hodnotové otázky pozerajú prezidentskí kandidáti?
Čítaj ďalej o 7 vrchov a prezidentské voľby »
Ukazujem 5 výsledkov.